Profesyonel dslr fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat edilmeli

Profesyonel dslr fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat edilmeli

—Sayfamı ziyaret eden siz sevgili takipçilerimden gelen sorulardan bazılarında da son dönemlerde en doğru fotoğraf makinesi nasıl seçilmeli ve alırken dikkat edilmesi gerekenler üzerineydi. Bende ” Profesyonel dslr fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ” hakkında bilgi vermek istedim. Moda ve Portre Fotoğrafçısı bendeniz Loran Sebuhyan olarak bu konuyu iyice araştırıp sizlere bilgileri derleyip paylaşmak istedim. Yazımı keyifle okumanız dileğiyle.

Fotoğraf makinesi almadan önce…

— Artık malumunuz bir çoğumuzun elinde çekim kalitesi yüksek bir ” Cep telefonu ” bulunmakta. Taşınması ve anı hızlı bir şekilde yakalama beklentisinden ötürü bu yöntem çok tercih edilen bir yöntem. Peki bu tarz bir pratik yöntem varken insanlar neden ” Profesyonel Fotoğraf Makinesi ” tercih ederler? Bu sorunun cevabı farklıdır ancak en popüleri, hobiyi daha kaliteli bir hale getirerek çalışmaları ölümsüzleştirirken çıkan sonucun daha güzel olması beklentisidir.

— Çalışmalarının daha kaliteli olmasını talep ederek ” Profesyonel Fotoğraf Makinesi ” almayı düşünenler için yazımı dikkatli okumalarını tavsiye ediyorum.

Profesyonel Fotoğraf Makinesi Alırken Neleri Ön planda Tutmalıyız?

Marka seçimi : Marka tercihinizde rol oynaması gereken en önemli husus. Piyasada pazar payını en çok elinde bulunduran markalar Canon, Nikon ve Sony dir. Ortalama fiyatlara baktığınızda, Canon diğer markalara göre daha uygun modeller sunuyor diyebiliriz.

Ergonomisi : Kullanacağınız fotoğraf makinenizin elinizle olan uyumu ve ergonomisi çok önemli bir husustur. Elinize oturan bir fotoğraf makinesine daha çok hakim olursunuz ve yaratıcılığınız olumlu etkilenir.

— Teknik Destek : Fotoğraf makinesi tercihlerinizde etkili rol oynaması gereken bence en önemli husus teknik hizmettir. Dijital bir makine olduğu için, ister istemez bozulacak olan fotoğraf makinenizin sorununa çözüm hızı ve kaliteli hizmet çok önemlidir. Bu sayede yaşadığınız bir olumsuzlukta gönlünüz ferah ve huzurlu olur.

— Objektif seçenekleri : Fotoğraf makinenizi kullandıkça kendinizi bir yönde daha başarılı bulacaksınız. Bu, doğa, portre veya mimari alan olabilir. Tercih ettiğiniz alanda size sunacağı objektif kalitesi ve yelpazesi oldukça önemlidir. Bu objektiflerin fiyatlarını da muhakkak dikkate almak lazım.

— 2. el piyasası : Satın aldığınız fotoğraf makinesi bir süre sonra size yetmeyecektir ve daha üst bir modele geçmek isteyeceksiniz. Bundan dolayı seçiminizi tercih edilen markalardan yana olsun.

Fotoğraf makinesi nereden alınmalı ?

— Ben kişisel olarak tercihimi ” Hayyam Pasajı ” ndan yana kullandım. Sirkeci tren garının orada bulunan bu pasajda hertürlü marka ve modeli bulabilir, satıcının da deneyimlerinden istifade edebilirsiniz. Sundukları garanti ile de teknik servis hizmetinden etkili faydalanabilirsiniz. Bir diğer yolda ” İnternet Üzerinen ” alışveriş yoludur. Eskisine göre daha güvenilir hale getirilen bu sistemde seçeceğiniz ürün kapınıza kadar kargolanarak gelmekte.

Yazarın Düşüncesi :

— Hangi markayı tercih ederseniz edin ilk kullanacağınız model her zaman kullanımı basit olan ” Başlangıç Seviyesi ” olmalı. İçinizdeki fotoğraf sevgisinin gelişmesiyle, tercihiniz daha üst modeller olacaktır. Buradaki en önemli konu sizin fotoğraf çekerken ” Temel Fotoğraf Eğitimini ” eksiksiz almanızdır. Unutulmamalıdır ki fotoğraf, çektikçe gelişen bir hobidir. Sizlere faydası olacağını düşündüğüm birçok konuda eğitim yazılarım bulunmakta.

—– Yazımı sabırla okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz. Yazımı, aşağıda ” Share ” kısmında bulunan sosyal medya araçlarında paylaşmanız bilginin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Diğer yazılarıma da göz gezdirmeniz dileğiyle. Umarım paylaştığım bilgiler size yardımcı olmuştur.

— Yazımı beğenmeniz ve bir kısmını dahi olsa bir yerde kullanmanız durumunda sizlerden ricam kaynak olarak siteyi paylaşmanızdır. Emeğime saygı göstereceğinize eminim.

Bu İçeriğe EMOJİ İle Tepki Ver!


Yazı Hakkındaki Düşüncenizi EMOJİ İle İfade Etmenizi İsterim 🙂
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid