Moda Dünyasının Stil Dehası Tom Ford Kimdir ?

Moda Dünyasının Stil Dehası Tom Ford Kimdir?

— Moda dünyasının pek çok önemli ismi, ilk olmayı yaptıkları tasarımlarla başarmıştır. Tom Ford, moda dünyamızda stil olgusunu yaratan yetenekli bir tasarımcıdır.  Tom Ford adı gecen her tasarımında  kadının gücünü içinde barındırır. Moda dünyasının içinde bulunan bizler, biliriz ki Tom Ford kadını olmak ayrıcalıktır.

Tom Ford Hakkında :

27 Ağustos 1961’de Teksas’ta doğan Tom Ford 17 yaşında sanat tarihi okumak için New York’a gider. Okuduğu okulu bir yıl içinde bırakır çünkü okuduğu bölümün tasarım gücü için yeterli gelmediğini düşünür. Moda her zaman tutkusudur ama yine de farklı bir yol izleyerek Parson’s School of Desing’da mimarlık okumaya karar verir. Mimarlık eğitimi alırken, Tom Ford Pop Art’ın yaratıcısı Andy Warhol’la tanışır. Bu isim, Tom Ford’un bir stil dehası oluşunda büyük katkı sağlar.

Stil Dehası Tom Ford

Tom Ford Kariyeri ve Başarı Öyküleri :

— 90’lı yılların başında canlılığını yitiren Avrupa markaları Tom Ford tasarımlarıyla yeniden kıpırdamaya başladı. Gucci bu markaların en başında geliyordu, artık yavaş yavaş itibarını kaybeden bu İtalyan markası, onun sayesinde tekrar canlandı. Piyasa değeri 7.8 milyar euro olan Gucci’yi dünyanın en prestijli markalarından biri haline getirererek yılda 2.5 milyar euro ciro elde etmesini sağladı. Gucci  tasarımlarını  lüks, elegan ve daha güçlü bir hale getirdi.  2000 yılında Gucci ve Yves Saint Laurent’le birleşmesi sonucu Tom Ford, YSL’nin baş tasarımcısı unvanını alır. İki yıllık sessizliğin ardından Tom Ford, sadece kendisi olarak değil aynı zamanda bir marka olarak geri döner ve ilk çıkışını güneş gözlükleriyle yapar. Reklam kampanyaları moda dünyasında büyük yankı uyandırır. Tom Ford bu bilinçle cinsiyetsiz bir parfüm tasarlar ve sansasyonel bir reklam filmiyle piyasaya sürer. Reklam filmi çok ses getirmiştir, Black Orchid satışlarında patlama yaşanmıştır.

black orchid

–2011 ilkbahar / yaz koleksiyonu Tom Ford için mükemmel bir geri dönüş olmuştur. Beyonce, Julianne Moore, Stella Tennant, Rita Wilson ve Lauren Hutton gibi isimlerin modellik yaptığı, bir show ile tanıtıldı. Moda dünyasında sıkça bahsedilen ” Tom Ford kadını olmak ayrıcalıktır ” sözü bu koleksiyon ile canlılık kazanmıştır.

Bu özel koleksiyondan bazı görseller

stil dehasi tom ford 3stil dehasi tom ford 4

–Kadının dişiliğini ve maskülen tavrını Tom Ford bize hissettirir. Bu her lüks markanın bize sunduğu bir durum olamaz. Tom Ford, yarattığı şöhrete istinaden moda dünyasının çok kısa zamanda zirveye tırmanmış bir ismidir. 2016 womanwear tasarımlarını içinde Lady Gaga’nında bulunduğu eğlenceli bir videoyla tanıttı.

— Dileyenler için … https://www.instagram.com/gmzhcs   instagram1

 

—– Yazımı sabırla okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz. Yazımı, aşağıda ” Share ” kısmında bulunan sosyal medya araçlarında paylaşmanız bilginin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Diğer yazılarıma da göz gezdirmeniz dileğiyle. Umarım paylaştığım bilgiler size yardımcı olmuştur.

— Yazımı beğenmeniz ve bir kısmını dahi olsa bir yerde kullanmanız durumunda sizlerden ricam kaynak olarak siteyi paylaşmanızdır. Emeğime saygı göstericeğinize eminim.

Bu İçeriğe EMOJİ İle Tepki Ver!


Yazı Hakkındaki Düşüncenizi EMOJİ İle İfade Etmenizi İsterim 🙂
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid