Google da ilk sayfaya nasıl yükselinir çıkılır pagerank değeri nedir nasıl yükseltilir ?

Google da ilk sayfaya nasıl yükselinir çıkılır pagerank değeri nedir nasıl yükseltilir ?

—-Sayfamı ziyaret eden siz sevgili takipçilerimden gelen sorulardan bazılarında da ” Google da ilk sayfaya nasıl yükselinir çıkılır pagerank değeri nedir nasıl yükseltilir ” hususuydu. Moda ve Portre Fotoğrafçısı bendeniz Loran Sebuhyan olarak bu konuyu iyice araştırıp sizlere bilgileri derleyip paylaşmak istedim. Keyifle okumanız dileğiyle.

— PageRank, Türkçe’de tam karşılığı olmayan bir Google terimidir aslında ama genelde internet kullanıcıları ve site tasarımcıları tarafından “ Link Popülerliği Puanı ” olarak algılanır. Google’ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş 0’dan 10’a kadar olan bir değerdir. Bu değer genel olarak özgün bir içeriğe, sayfaya verilmiş bağlantılara ve bağlantı veren sayfaların kalitesine bağlı olarak değişir.

—Pagerank uygulamasının başlamasından sonra bu konuda ciddi bir link pazarı oluşmasından dolayı Google bu konuda bazı önlemler alma gereği duymuş, son olarak 2014 yılında hiçbir pagerank güncellemesi gerçekleştirmemiştir.

— Son olarak da 6 Ekim tarinde Google yetkilisi John Mueller; ” Muhtemelen pagerank güncellemesi olmayacak. ” şeklinde bir açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

pagerank

google page rank

Pagerank Değeri Nasıl Yükseltilir ?

—Google bu konuda keskin bir bilgi sunmamıştır ancak bilinen bazı kesin bilgiler elbette mevcuttur. Bunların en belirgin olanları ” Backlink ” tir. Belli bir PageRank değerine ulaşmayan sitelerden aldığınız linkler sitenizin PageRank değerini artırmaz. Yani, link aldığınız sitenin PageRank değeri ne kadar yüksek ise sizin sitenize de o kadar etki yapar. PageRank 3 ve altındaki sitelerden aldığınız linkler fazla işe yaramaz. Başka bir siteden backlink alacağınız zaman, link açıklaması olarak aramalarda öne çıkmak istediğiniz kelimeyi verdirin. Size ciddi bir katkısı olacaktır bu durum.

—Öncelikle siteye girilen içeriklerin tamamen özgün olması, içeriklerin farklı bir kaynakla benzerlik teşkil etmemesi çok önemlidir. Alıntı yapılmasının zorunda kalındığı durumlarda ise muhakkak blog yazısı içinde kaynak belirtilmelidir.

—Site içerisini güncel tutmak ve içeriği belirli zaman aralıklarla yenilemek de ” Pagerank ” açısından ciddi bir önem arz etmektedir.. Sitenize seo işlemleri uygulamanızın da çok büyük getirisi olacaktır. Sitenizin başlığı, anahtar kelimeleriniz, yüklenen fotoğrafların optimize edilmesi gibi seo açısından önemli konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yayınlanan yazılarda site içi link paylaşımı yaparak site içinde backlink çalışması yapılabilir.

—– Yazımı sabırla okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz. Yazımı, aşağıda ” Share ” kısmında bulunan sosyal medya araçlarında paylaşmanız bilginin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Diğer yazılarıma da göz gezdirmeniz dileğiyle. Umarım paylaştığım bilgiler size yardımcı olmuştur.

— Yazımı beğenmeniz ve bir kısmını dahi olsa bir yerde kullanmanız durumunda sizlerden ricam kaynak olarak siteyi paylaşmanızdır. Emeğime saygı göstereceğinize eminim.

Bu İçeriğe EMOJİ İle Tepki Ver!


Yazı Hakkındaki Düşüncenizi EMOJİ İle İfade Etmenizi İsterim 🙂
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid