Battery Grip Nedir Ne İşe Yarar ?

Battery Grip Nedir Ne İşe Yarar ?

–Sayfamı ziyaret eden siz sevgili takipçilerimden gelen sorulardan bazılarında da ” Fotoğraf makinelerindeki shutter sayısının nasıl hesaplandığı ” hakkında bilgi vermem hususunda. Moda ve Portre Fotoğrafçısı bendeniz Loran Sebuhyan olarak bu konuyu iyice araştırıp sizlere bilgileri derleyip paylaşmak istedim. Yazımı keyifle okumanız dileğiyle.

Battery Grip Nedir ?

— Battery Girp için kısaca, ilave enerji kaynağı sağlamaya yarayan ekstra aparat diye özetleyebiliriz. Günümüz teknolojisinde artan ihtiyaç doğrultusunda, fotoğraf çekimlerinin daha uzun olması ve bu esnada çekimin batarya nedeniyle sonlandırılmaması için düşünülmüş pratip bir çözümdür aslında battery grip.

Battery grip

Battery Grip 1

— Battery grip, temel bir ekipman halini almaya başlıyor da denebilir. Dslr makinemizin alt kısmındaki pil kapağının çıkartılıp, grip bölümünün makineye monte edilmesiyle kullanıma başlanabilinir. Monte edilineceği bölüm iyice oturmalı, temas sorunu yaşanmaması için vida iyice sıkıştırılmalıdır. Bu işlemlerden herhangi birisinin gerçekleştirilmemesi, sizlere sorunlar olarak geri dönülmesine neden olacaktır.

battery grip 2                                                          Canon 7D battery grip

Battery Gripin Faydaları Nelerdir ?

—Battery Grip ana faydası ek enerji kaynağı olarak kullanılmasıdır. Uygun aparat yardımıyla Kalem Pille veya 2 adet Dslr pilinin monte edilmesiyle çalışır.

—Battery Grip monte edildikten sonra oluşan görüntü, makineyi daha sağlıklı kavramaya fayda sağlar. Bu sayede çekilen karelerde titremeye bağlı keskin olmayan fotoğrafların önüne de geçilir.

—Battery Gripin monte edilmesiyle, Dslr makinenizi dikey şekilde de rahatlıkla kullanabilme olanağını yakalarsınız.

—Çok işlevsel olmasa da, Battery Grip takıldığında oluşan görüntü, makinenize daha profesyonel görüntü kazandıracaktır.

Battery Gripin Olumsuz Yanları Nelerdir ?

—Battery Gripin belirgin en büyük dezavantajı fiyatıdır. Dslr fotoğraf makinenizle uyumlu orjinal gipler ciddi bir tutar ediyor maalesef. Yan sanayi ürünler tercih ederken çok iyi araştırma yapılmasını tavsiye ederim.

—Battery Grip ile beraber temin etmeniz gereken ekstra Kalem pil ve Fotoğraf makinenizin 2. pili size ekstra maliyet kalemi manasına gelmektedir.

—Takılan bir Battery Grip total ağırlığı arttırdığı için bazı kullanıcılar için ciddi bir olumsuzluk teşkil etmektedir.

—– Yazımı sabırla okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz. Yazımı, aşağıda ” Share ” kısmında bulunan sosyal medya araçlarında paylaşmanız bilginin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Diğer yazılarıma da göz gezdirmeniz dileğiyle. Umarım paylaştığım bilgiler size yardımcı olmuştur.

— Yazımı beğenmeniz ve bir kısmını dahi olsa bir yerde kullanmanız durumunda sizlerden ricam kaynak olarak siteyi paylaşmanızdır. Emeğime saygı göstereceğinize eminim.

Bu İçeriğe EMOJİ İle Tepki Ver!


Yazı Hakkındaki Düşüncenizi EMOJİ İle İfade Etmenizi İsterim 🙂
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid