Maskulen giyim tarzı nedir kombinler yapmanın yolları önerileri nasıl

Maskulen tarz nedir kombinler yapmanın yolları önerileri

— Maskülen tarz, keskin ve sert hatlarıyla güçlü bir imaj yaratmak isteyen kadınların, erkeklerin kendilerine has renkleri tercih ederek, kendilerine büyük bir ustalıkla uyarlamasıyla oluşan bir stildir. Moda tutkunu genç bir stylist olarak ben Gamze Hacısalihoğlu, sizler için, maskulen tarz kombinler nasıl yapılır ve aklınızdaki diğer sorular için bu konuyla alakalı paylaşım yapmak istedim. Keyifle okumanız dileğiyle.

— Yüksel bel bol kesimli pantolonlar, ceketler, geniş yakalı gömlekler, makosen ayakkabılar, papyon ve kravat gibi parçalar bu stili oluşturan önemli detaylardır. Channel tasarımlarıyla ortaya çıkan bu stil akımı, günümüzde hala etkilerini kuvvetli bir şekilde hissettirmektedir. Moda dünyasının ünlü tasarımcıları, maskülen kadın temasını çokça kullanmaktadırlar.

 

maskulen kadın 1

Maskulen Kombinler Yapmanın Yolları ve Stil Önerileri

— Maskülen trend, bol kesim pantalon, ceket, yelek, şapka, kravat ve fular gibi benzer parçalardan oluşur. Bu kıyafetlerde, kadının güçlü olduğu kadar çekici bir kadın imajı vardır. Oversize kabanlar, pantolon askıları ve oxford ayakkabılar bu stilin en büyük tamamlayıcılarındandır. Bu tarz parçalar kullanmıyorsanız, sevdiğiniz parçaları maskülen detaylarla kombinleyebilirsiniz. Örneğin dişi bir kadını simgeleyen kalem etekleri, geniş yakalı gömlek ve fular ve fötr şapkalarla kombinlemek kıyafetinizde kendi tarzınıza uygun bir maskülen hava yaratacaktır. Smokin, maskülen tarzın en önemli parçalarındandır. Smokin giyerken parmak dekolteli ve bantlı topuklu ayakkabılarla tercih ederseniz bu sizi hem maskülen hemde seksi bir kadın olmanıza olanak sağlar.

maskülen kadın15

maskülen kadın14

maskulen kadın

— Sokak modasına baktığımızda maskülenliğin gittikçe daha fazla yayıldığını görüyoruz. Günümüzde, sokaklarda alışagelmiş giyim kalıplarını yıkan ve kendi stillerini maskülen tonlarda yaratan birçok kadına rastlamak mümkün. Son yılların modasına siz de ayak uydurmak isterseniz, yüksek bel bol paça pantolonlar tercih edebilir, mini eteklerinizi klasik boy erkek çorapları ve oxford tarzı ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Kot pantolon bu tarz için tercih edilmeyen bir parça fakat siz maskülen detaylarla, kot pantolonu maskülen bir hale getirebilirsiniz. Kot pantolonları gömlek ve ceketlerle kombinlemek maskülen bir hava yaratacaktır. Piyasada birçok marka, bu tarza uygun parçalara koleksiyonlarında yer veriyor. Siyah ve beyazı bir araya getirin, sevdiğiniz bir renkte takım elbise kullanın, şapkalara, fularlara, papyon ve benzeri maskülen parçalara dolabınızda yer açın ve biraz daha şaşırtıcı kombinler yapın.

maskülen-kadın-tarz-4

maskülen-kadın-tarz-3

maskülen-kadın-tarz-1

— Maskülenlik, kadının gücünü ve çekiciliğini bir arada sunan bir tarzdır. Hayatınızda farklı oluşumlara yer vermek isterseniz maskülen tarzı denemenizi öneririm. Sizler için hazırladığım kombinler.

— Dileyenler için … https://www.instagram.com/gmzhcs  instagram1

—– Yazımı sabırla okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz. Yazımı, aşağıda ” Share ” kısmında bulunan sosyal medya araçlarında paylaşmanız bilginin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Diğer yazılarıma da göz gezdirmeniz dileğiyle. Umarım paylaştığım bilgiler size yardımcı olmuştur.

— Yazımı beğenmeniz ve bir kısmını dahi olsa bir yerde kullanmanız durumunda sizlerden ricam kaynak olarak siteyi paylaşmanızdır. Emeğime saygı göstericeğinize eminim.

Bu İçeriğe EMOJİ İle Tepki Ver!


Yazı Hakkındaki Düşüncenizi EMOJİ İle İfade Etmenizi İsterim 🙂
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid